Firma Profili

Uğur Karoser firması 1979 yılında Hazım SÖNMEZYUVA tarafından Bursa’ da kurulmuştur. Üretim yerimizin kapalı kullanım alanı 2.453 mt2 olup açık alanı 541 mt2 dir. Uğur Karoser’in ana faaliyet alanı otobüs / midibüs / minibüs, çekme / moto karavan karoseri yapımı ve tadilatıdır.

1999 yılında gelişen teknoloji ve zamanın ihtiyaçları doğrultusunda panelvan araçların minibüse dönüşüm işlemleri yapılmaya başlanmıştır.

2006 yılında Uğur Karoser olarak, BUSEB (Bursa Serbest Bölgesi)’te İspanyol ve Hollanda’lı olmak üzere iki yabancı otomotiv firması ile geleceğe yönelik bir ortaklığa imza atılmış ve toplamda 9.000 mt2 lik bir üretim tesisi kurulmuştur.

2013 yılında firmamız, Iveco şasesi üzerine Avrupa Uluslararası Tip Onay Belgelerini (COC) alarak minibüs-midibüs-otobüs üzerine engelli kullanımına da uygun kendi modellerini üretmeye başlamıştır. Firmamız halen, gerek panelvandan minibüse dönüşüm, gerekse şase üzerine yaptığımız araçların turizm, okul ve düşük taban versiyonlarını üretmeye devam etmektedir.

2020 yılında pandemi süreci ile gelişen sosyal mesafeye uygun tatil anlayışı dikkate alarak ALKO ve SCHLEGL karavan şasesi üzerine Avrupa Tip Onay Belgeli Çekme karavan üretimi de yapılmaya başlamıştır.

Firmamız Daimler AG/ Mercedes Benz, Iveco S.p.A, Alko ve Schlegl markalarının onaylı üst yapım firmasıdır.

Hedefimiz, gelişen teknolojiyle uyumlu yeni araçlar üreterek müşteri memnuniyetinin devamlılığını sağlamaktır.

Vizyon

İş ortaklarımızın beklentilerini üst seviyede karşılayan, küresel pazarda yarattığı değerler ile sürdürülebilir büyümesini koruyan, rekabet gücü ile tercih edilen, stratejik bir ortak gibi güven duyulan, çevreye ve insana duyarlı bir marka ve kurum olmak.

Misyon

Yurt içi ve yurt dışı müşterilerimize değer yaratan; yenilikçi, güvenilir, kaliteli ürünler ve çözümler sunan; otomotiv pazarında tercih edilen bir marka olmak.